China Coal Based Aktivizuar karboni për fabrikën trajtimin e ujit dhe prodhuesit | Xingshi

Coal Based Aktivizuar karboni për trajtimin e ujit

Përshkrim i shkurtër:

Coal Base Liquid aktivizuar karboni për trajtimin e ujit është bërë nga Nano-materialeve dhe supramolecular teknologji tip jo-filmuar. Komponentet kryesore përfshijnë nano-Diatomet siç nano-diatomite, dioksid titaniumi nano-, pluhur nano-tasterite dhe pluhur negativ jon ...


Detail Product

Product Tags

Coal Base Liquid aktivizuar karboni për trajtimin e ujit është bërë nga Nano-materialeve dhe supramolecular teknologji tip jo-filmuar. Komponentet kryesore përfshijnë nano-Diatomet siç nano-diatomite, dioksid titaniumi nano-, pluhur nano-tasterite dhe pluhur negativ ion.

Madhësia pore e nano-diatomite është 6000 e karbonit të aktivizuar. Dyfishtë, kapaciteti i saj adsorption është shumë i fortë, kështu që ajo është quajtur edhe të karbonit të lëngshme aktivizimit. Nano dioksid titaniumi është i njohur zakonisht si photocatalyst, dhe pluhur nano anion njihet si teknologji më efektive në fushën e mbrojtjes së mjedisit shtëpiak.

Kjo seri e produkteve janë bërë nga cilësi të lartë virgjër qymyr, ajo është përdorur për trajtimin e ujit, recorvery tretës, kimike, pastrimit dhe si zgarë katalizator.
Karakteristikat: zonë të madhe sipërfaqe, kapacitet të madh thithjen, fortësi të lartë

Produkt Të dhënat teknike Sheet:

artikull madhësi Jodi Vlera Metilen adsorbimi blu (mg / g) Ash (%) Intensiteti (%) densiteti (g / l) PH Lagështi (%)
XSCCC Diametri 1.5-4.0mm ≥1000 ≥180 ≤12 ≥95 480 ± 50 7-11 ≤3
≥950 ≥165 ≤12 ≥97 500 ± 50 7-11 ≤3
≥900 ≥150 ≤12 ≥97 500 ± 50 7-11 ≤3
XSCGC Rrjetë Madhësia:
4 * 8, 8 * 30,
12 * 40mesh
90% Kaluar
≥1100 ≥220 ≤15 ≥93 480 ± 50 7-11 ≤3
≥1000 ≥180 ≤15 ≥93 480 ± 50 7-11 ≤3
≥900 ≥165 ≤15 ≥95 500 ± 50 7-11 ≤3
≥800 ≥150 ≤15 ≥95 500 ± 50 7-11 ≤3
XSCPC 200 & 325mesh
90% Kaluar
≥900 ≥165 ≤16 - 470 ± 50 7-11 ≤5
≥800 ≥150 ≤16 - 480 ± 50 7-11 ≤5

Aplikacion:

1.  Pajisje filtrimit likuid

2. ujit industrial

3. ushqimit dhe pije

Paketimi Details:

1.  qese 500kg vigan

2.  25 kg qese Kraft ose qese PP

3. Si kërkesës së klientit.

Për më shumë detaje Mirësi të na kontaktoni.

8d9d4c2f7
38a0b9236

  • Previous:
  • Next:

  • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne